Projektek

Nemzetközi szakmai gyakorlat a  Bajai SZC Bányai Júlia Technikum és Szakképző Iskolában

Nemzetközi szakmai gyakorlat a

Bajai SZC Bányai Júlia Technikum és Szakképző Iskolában

2020-1-HU01-KA102-078249

Bányaisok külföldi tapasztalatszerzése

A projekt időtartama: 2020. október 1 – 2022. december 31.

A Bajai SZC Bányai Júlia Technikum és Szakképző Iskolája az Erasmus+ program keretében nyert mobilitási támogatást: 20 fő diákunkkal együtt (cukrász, eladó, pincér, szakács) 2 fő kísérő tanár vehetett részt szakmai gyakorlaton Spanyolországban, Córdobában.

Egy hetes tanári mobilitásunkon 6 fő munkatársunk vett részt szintén Spanyolországban, Córdobában.

A projekttel az elsődleges célunk volt, hogy a tanulóink idegen nyelvtudását valamint az idegen nyelvi kompetenciákat és szakmai ismereteiket fejlesszük. Diákjaink szakmai ismereteik bővültek, új eljárásokat, technológiai megoldásokat, új munkafolyamatokat ismertek meg, melyek a hazai képzésüket kiegészítik.

Diákjaink megismerhették az andalúz konyha rejtelmeit, bele láthattak egy spanyol éttermi konyha belső folyamataiba, elkészítették az andalúz konyha jellegzetes ételeit, megismerhették egy éttermi vendégtér szervezését. Hasznos gyakorlati készségeket sajátítottak el.

A tanári mobilitás résztvevői meglátogattak üzemi konyhákat, éttermeket, és szállodákat, hogy a külföldi példák eljárásaival gazdagodjon az ő tudásuk is, melyet a későbbiekben majd tovább tudnak adni tanítványaiknak. A kint szerzett tapasztalatokat összesítve beépítik az iskola tanmenetébe.

Hírek | Bajai SZC Bányai Júlia Technikum és Szakképző Iskola | EDIR (banyaiiskola.hu)